Stomatologia Zachowawcza Dental One Bydgoszcz
593
page-template-default,page,page-id-593,page-child,parent-pageid-189,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

Oferta

Stomatologia zachowawcza

Wybierając leczenie zachowawcze w Klinice zyskujecie Państwo dostęp do innowacyjnych technik i doskonałych materiałów. Sprzęt jakiego używamy jest nowoczesny i zapewnia naszym pacjentom komfort podczas wszystkich zabiegów.

 

Leczenie zachowawcze to po prostu leczenie próchnicy, które polega na usunięciu bakterii próchniczych oraz chorych tkanek zęba i uzupełnienie ich materiałami kompozytowymi lub kompomerami.

  • Wypełnienia kompozytowe w zębach stałych.

W naszych gabinetach stosujemy najnowocześniejsze światłoutwardzalne wypełnienia, tak by odtworzone tkanki pacjenta przypominały jego własne. Używane przez nas kompozyty pozwalają uzyskać naturalny kolor i przezierność odbudowanych zębów. Materiały te nie tylko imitują idealny odcień odtwarzanych struktur, ale gwarantują także perfekcyjne modelowanie, dzięki czemu nasi specjaliści mogą wiernie odwzorować kształt i budowę koron zębów.

Tylko takie materiały, najnowszych generacji, zawierają w swoich składzie nanoceramiczny wypełniacz (tzw. nanocząsteczki) poprawiający właściwości użytkowe materiału. Świetna konsystencja sprawia, że materiał doskonale się modeluje i łatwo adoptuje do tkanek. Szczególna jego zaleta polega na właściwie dobranej przezierności, dzięki czemu wykonane wypełnienia zyskują naturalny wygląd.

Nasze kompozyty umożliwiają wykonanie estetycznie naturalnych wypełnień w możliwie najefektywniejszy sposób.

O ich nowoczesności świadczy także cecha obniżonego „skurczu polimeryzacyjnego”, dzięki któremu nie występuje nieszczelność brzeżna (między wypełnieniem a zębem pacjenta), a tym samym ryzyko próchnicy wtórnej znacznie spada.

 

Zadowolenie naszych pacjentów, którym pomogliśmy odzyskać atrakcyjny wygląd i zdrowie zębów jest dla nas najlepszą rekomendacją. Zapraszamy do skorzystania z doświadczenie naszych lekarzy i wizyty w naszej Klinice.

Przed

Po

  • Onlay

Czyli kosmetyczne wypełnienie w koronie zęba.

Stosujemy je w przypadku dużych ubytków, gdy stnadardowe wypełnienie nie utrzymałoby się z powodu zbyt dużej utraty tkanek twardych zęba.

To idealne rozwiązanie dla zębów w odcinku bocznym, po leczeniu endodontycznym, gdzie wystąpiła duża utrata struktur zęba.

Nasi lekarze stosują to jako alternatywę dla wypełnienia wykonanego metodą tradycyjną.

Umożliwiają idealną rekonstrukcję kształtu anatomicznego zęba (guzków , bruzd oraz punktów stycznych).

Ich najważniejszymi zaletami są: stabilność, kształt, odporność na ścieranie i estetyka.

Wykonywane są w pracowni protetycznej na podstawie pobranych przez lekarza dentystę wycisków w gabinecie. Czas realizacji takiej odbudowy to max. 7 dni. Gotowe odbudowy łączone są z powierzchnią zęba za pomocą żywic adhezyjnych. Co zapewnia 100% szczelności (gdyż w tym przypadku eliminowany jest efekt skurczu polimeryzacyjnego).

W skrócie onley to coś więcej niż plomba, to rozwiązanie dla zębów, które w dużej części są zniszczone i założenie zwykłego wypełnienia mogłoby okazać się nieskuteczne.

Metoda ta z powodzeniem stosowana jest w Naszej Klinice.

 

  • Ubytki przyszyjkowe (klinowe)

Ubytek przyszyjkowy powstaje na skutek recesji dziąsła i odsłonięcia cementu korzeniowego ( tak zwane odsłonięcie szyjki ).

W tym momencie pacjent skarży się na nadwrażliwość najczęściej podczas spożywania zimnych napojów oraz cytrusów.

Na przyspieszenie tego procesu w dużej mierze wpływa nieumiejętne szczotkowanie zębów ( zbyt duża siła ) oraz używanie zbyt twardej szczoteczki.

Zaawansowany ubytek klinowy może doprowadzić do leczenia kanałowego – jeżeli okaże się, że jest na tyle głeboki, że doprowadzi do odsłonięcia miazgi zęba.

Stosując najwyższej jakości materiały do odtwarzania powierzchni wargowych i policzkowych potrafimy szczelnie, skutecznie i w niezauważalny sposób pokryć ubytki klinowe.