RTG zębów Bydgoszcz
607
page,page-id-607,page-child,parent-pageid-189,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

Oferta

RTG zębów


Zdjęcie pantomograficzne

W naszej Klinice do pełnej diagnostyki wykorzystujemy rentgen pantomograficzny. Ta w pełni cyfrowa i zaawansowana technologicznie aparatura gwarantuje nam najwyższą jakość obrazu. Zdjęcie pantomograficzne, inaczej nazywane zdjęciem panoramicznym, pozwala naszym specjalistom na ocenę nie tylko stanu całego uzębienia czy stawów skroniowo – żuchwowych, ale także na ocenę zatok szczękowych czy kości żuchwy i szczęki. Ze względu na kompleksowość obrazowania, badanie to umożliwia natychmiastową diagnostykę. Na jednym zdjęciu już po kilku minutach można zobaczyć szczelność wypełnień, leczeni kanałowego, czy obecność zmian zapalnych w obrębie jamy ustnej. Badanie jest całkowicie bezpieczne, bezbolesne i krótkotrwałe, niepowodujące odruchów wymiotnych. RTG panotomograficzne wykonujemy obligatoryjnie wszystkim pacjentom chcącym rozpocząć leczenie w naszej Klinice, gdyż nie chcemy przeoczyć żadnej, nawet najmniejszej patologicznej zmiany.

RTG zębów wymagane jest także:
  • Przed:
    • Rozpoczęciem leczenia kanałowego i ortodontycznego
    • Chirurgicznym usunięciem zatrzymanych „zębów mądrości”
    • Leczeniem implantologicznym, do oceny ilości kości
  • Podczas planowania leczenia protetyczngo
  • Do diagnozy chorób przyzębia (parodontoza)
  • Do oceny jakości wypełnienia leczenia kanałowego

RTG pantomograficzne przydatne jest także do uwidocznienia torbieli, zębów zatrzymanych, nadliczbowych, czy pozostałości korzeni.

Zdjęcia pantomograficzne u dzieci

Dla naszych najmłodszych pacjentów posiadamy program pediatryczny – ze skróconym czasem wykonywania ekspozycji, a tym samym o obniżonej dawce promieniowania.

Zdjęcie pantomograficzne skrzydłowo – zgryzowe

Służy do oceny próchnicy i wypełnień na powierzchniach zgryzowych i stycznych zębów

Zdjęcie cefalometryczne

Wykorzystywane głównie w ortodoncji do diagnostyki wady zgryzu, czy oceny wzrostu twarzy. Służy do obrazowania części twarzowej czaszki, które uwidacznia struktury kostne, tkanki miękkie oraz zatoki przynosowe.

Zdjęcie skrzydłowo – zgryzowe

Ten rodzaj zdjęcia wykonywany jest w celu zdiagnozowania próchnicy na powierzchniach stycznych i żujących. Na zdjęciu widoczne są tylko korony zębów górnych i dolnych, bez korzeni.

Uwagi praktyczne

Przed projekcją każdego zdjęcia należy zdjąć biżuterię (kolczyki, łańcuszek), protezy zębowe, okulary. Jedynym przeciwwskazaniem jest ciąża.