Protetyka Klinika Dental One Bydgoszcz
590
page-template-default,page,page-id-590,page-child,parent-pageid-189,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

Oferta

Protetyka

 

Współczesna stomatologia umożliwia odbudowę znaczących ubytków lub nawet przywrócenie utraconego zęba. Znaczne uszkodzenie twardych tkanek zęba lub też jego brak mogą zostać odtworzone dzięki zastosowaniu odpowiednich zabiegów protetycznych lub protetyczno-implantologicznych. Najczęstszym rozwiązaniami mogą być protezy ruchome (wykonane z akrylu, z dodatkiem metalu czy acetalu) lub uzupełnienia mocowane na stałe (korony, mosty, implanty).

 

Korony, mosty, licówki

 

Korony metalowe licowane porcelaną – tego rodzaju korony tworzone są na bazie metalu, na który zostaje napalana porcelana. Korony porcelanowe na metalu stosuje się w przypadku uzupełnienia bocznych odcinków zębów

 

Korony pełnoceramiczne wyróżniają się estetyką i są znakomitą alternatywą dla koron wykonanych na metalu. Korony te powstają na podbudowie cyrkonowej. Pozwala to na uzyskanie głębi i przezierności idealnie naśladującej naturalny zdrowy ząb.

Mosty stomatologiczne są bardzo wygodnym i komfortowym uzupełnieniem protetycznym, gdyż osadza się je na stałe na wcześniej przygotowanych zębach pacjenta. Za pomocą mostów można odbudować braki zębowe pojedyncze lub mnogie. Są one alternatywą do implantów. Wyróżniamy 2 rodzaje mostów:

  • Mosty porcelanowe są to mosty, w których porcelana zostaje napalona na podbudowę metalową. Mosty porcelanowe stosuje się najczęściej w przypadkach uzupełnienia bocznych odcinków zębów.
  • Mosty pełnoceramiczne w odróżnieniu od klasycznych mostów porcelanowych, porcelana napalana jest na szkielecie mostu wykonanym najczęściej z tlenku cyrkonu. Dzięki takiemu rozwiązaniu mosty te gwarantują wytrzymałość oraz idealny efekt kosmetyczny.

Licówki porcelanowe są to bardzo cienkie listki porcelany przyklejone do wcześniej przygotowanej przedniej części zęba. Leczenie licówkami stosuje się w celu odbudowy urazowego złamania korony zęba oraz korekty estetycznej mocno przebarwionych lub startych zębów. Licówki dają bardzo dobry efekt kosmetyczny. Wykonanie licówek może uniemożliwić duże wypełnienie od strony podniebiennej. W takiej sytuacji po zebraniu przednich warstw zęba nie ma możliwości przyklejenia ich.

Uzupełnienie protetyczne na implantach.

Uzupełnienie protetyczne ruchome (protezy) :

  • Protezy akrylowe osiadające są zakładane przede wszystkim w przypadku bezzębia oraz rozległych braków zębowych.
  • Protezy szkieletowe opierają się nie tylko na dziąsłach i błonie śluzowej jamy ustnej, ale również na zębach. Takie protezy możemy kojarzyć z precyzyjnymi elementami łączącymi takimi jak zatrzaski czy zasuwy. To z kolei pozwala na uzyskanie estetycznego i bardzo stabilnego połączenia protezy z zębami pacjenta. Protezy szkieletowe są bardzo dobrym rozwiązaniem mogą służyć pacjentowi przez długie lata.
  • Protezy tzw. overdentne – do mocowania protez stosuje się zatrzasków łączących protezę z korzeniami lub implantami znajdującymi się w jamie ustnej pacjenta.
  • Protezy nylonowe – znakomita alternatywa dla tradycyjnych protez akrylowych. Wykonane są ze specjalnego elastycznego tworzywa, który zapewnia protezie odporność na łamanie oraz znacznie większy komfort użytkowania i estetykę (brak metalowych klamer). Ponadto protezy nylonowe są cieńsze od standardowych, mają lepsze utrzymanie i nie wywołują reakcji alergicznych.