Laserowe wybielanie zębów Bydgoszcz
554
page-template-default,page,page-id-554,page-child,parent-pageid-189,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

Oferta

Laserowe wybielanie zębów

Piękne, białe zęby to dla wielu osób jeden z głównych wyznaczników urody, często przekładający się na sukcesy w życiu prywatnym i zawodowym. Niestety, uzębienie jest narażone na działanie wielu czynników, powodujących ich przebarwienia. Sposobów na przywrócenie naturalnej bieli zębów jest jednak dość sporo – począwszy od prawidłowej higieny, przez zabiegi higienizacyjne aż po profesjonalne wybielanie w gabinecie stomatologicznym, w tym laserowe wybielanie zębów.

Na kolor zębów wpływa wiele czynników, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. I tak barwa uzębienia może być efektem predyspozycji genetycznych, naturalnych procesów starzenia się organizmu, ale również przyjmowanych leków, stosowanej diety, a także niektórych nałogów, takich jak choćby palenie papierosów. Na szczęście istnieje sporo sprawdzonych sposobów, które pomagają zachować – lub odzyskać – białe zęby.

Wybielanie zębów jest zachodzącym na powierzchni szkliwa procesem utleniania, widocznie rozjaśniającym ich odcień. Jedynie w gabinecie specjalistycznym możliwe jest właściwe przeprowadzenie tego typu zabiegów, które gwarantuje ich długotrwały efekt. Jest to zabieg, który polega na wybielaniu zębów przy użyciu światła o odpowiedniej długości fali, emitowanego przez laser diodowy.

Aby proces przebiegł prawidłowo należy przed zabiegiem wyleczyć wszystkie zęby. Powinniśmy je także oczyścić z płytki nazębnej i kamienia przy użyciu skalera ultradźwiękowego i piaskarki.

Na tak przygotowane zęby nakładamy   preparat wybielający i przy pomocy lasera naświetlamy go przez określony czas. Zabieg jest stosunkowo krótki i całkowicie bezpieczny co potwierdzają badania prowadzone na przestrzeni ostatnich lat.

Efekt wybielania utrzymuje się do dwóch lat – jest to zależne od przyzwyczajeń żywieniowych, stopnia higieny jamy ustnej i uwarunkowań osobniczych. Po tym okresie zabieg można powtórzyć.

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym ma wiele zalet:

  • oczekiwany efekt wybielenia możliwy jest do osiągnięcia już podczas jednej wizyty,
  • cały zabieg przeprowadzany jest przez profesjonalistów – pacjent nie musi wykonywać niczego samodzielnie w domu.

Zalecenia po zabiegu wybielania:

  • przez dwie godziny po zabiegu nie należy jeść i pić
  • aby utrwalić efekt wybielania należy stosować tzw.”białą dietę” przez  trzy doby po zabiegu należy unikać pokarmów i napojów barwiących zęby, gdyż w tym okresie szkliwo zębów jest częściowo odwodnione i  szczególnie narażone na ponowne wchłonięcie barwników. Należy unikać m. in. kawy, herbaty, czerwonego wina, jagód, czekolady, czerwonych buraczków, barszczu, coli i innych napojów gazowanych, soków owocowych
  • osoby palące powinny zrezygnować z palenia co najmniej na dwie doby po zabiegu
  • w późniejszym okresie zaleca się również szczotkowanie zębów pastą wybielającą. Utrzymanie właściwej higieny jamy ustnej ma kluczowe znaczenie w podtrzymaniu długotrwałego efektu wybielania.